zobrazenie pre tlač
12. 11. 2022, 19.00 hod. - Historická radnica, Hlavná 58
Jazz FOR SAle II(koncert, SK/CZ)
Obsadenie:

Big Band Št. konzervatória Košice

AMC Quartet & Bob Franceschini

Big Band Štátneho konzervatória Košice
Big Band Konzervatória Košice vznikol v školskom roku 2010/2011 z iniciatívy pedagógov Petra Slávika a Adriána Harvana, ktorý je zároveň aj jeho umeleckým vedúcim. Tvoria ho študenti oddelenia dychových nástrojov (saxofóny, trúbky, trombóny) a rytmickej  sekcie (kontrabas, klavír, gitara a bicie). Orchester intenzívne spolupracuje so žiakmi hudobnodramatického oddelenia, ktorí dopĺňajú repertoár vokálnymi skladbami.. Repertoár telesa tvoria vo väčšine klasické swingové skladby autorov ako Glenn Miller a Duke Ellington, ale tiež latinsko-americké skladby (napr. známa Copacabana), alebo skladby autorskej trojice Voskovec – Werich – Ježek. Big Band počas obdobia svojej existencie vystúpil na koncertoch v rámci podujatí organizovaných mestom Košice a spolupracuje tiež pri realizácii výchovných koncertov pre Základné umelecké školy. 
Obsadenie:
Saxofóny
 Barbora Šimková
 Peter Hangurbadžo
 Martin Bobaľa
 Kristína 
 Falisová
 Teodor Sedláček
Trúbky
 Peter Slávik
 Richard Gajdoš
 Tobiáš Šelepský,
 Daniel Hančikovský
 Adam Kotlarčík
Trombóny 
 Gregor Chalupecký
 Pavel Novák
 Peter Savčák 
 Marek Kacvinský
Gitara
 Jakub Evans
Klavír 
 Daniel Tresa
Kontrabas 
 Magda Kokyová
Bicie 
 Attila Orbán Bakoš
Spev 
 Sebastián Bartko
Dirigent 
 Adrián Harvan
AMC Trio & Samuel Marinčák  &  Bob Franceschini  
Spolupráca hudobníkov tvoriacich AMC Trio začína v roku 1993, keď sa zúčastnili súťaže mladých jazzových skupín a získali jednu z hlavných cien. Ich vývoj zaznamenal typický priebeh – pri hraní štandardov si postupne vytvárali vlastný výraz a zvuk a postupne sa orientovali výlučne na interpretáciu autorskej hudby, pod ktorú sa podpisujú všetci členovia. Nie sú typickým triom jedného lídra, ale zoskupením troch rovnocenných členov, ktorých pôsobenie vyúsťuje do vyváženého celku Vo svojich kompozíciách často prekračujú rámec zaužívaných jazzových postupov a siahajú aj po mimo jazzových hudobných zdrojoch. Veľký dôraz kladú na melodickosť skladieb a ich výrazné a prehľadné spracovanie. Hudba AMC Tria čerpá z rôznorodosti a spevnosti predkladaných tém inšpirovaných i nápevmi z východoslovenského folklóru.  Od roku 2007 AMC Trio spolupracuje s gitarovým virtuózom, bývalým členom kvarteta Oscara Petersona, Ulfom Wakeniusom, s ktorým nahralo dva albumy, Soul Of The Mountain (2008) a Waiting For A Wolf (2011).  V roku 2011 AMC začalo spoluprácu s legendárnym trubkárom, štvornásobným držiteľom ocenenia Grammy, Randy Breckerom a ich nové spoločné CD One Way Road To My Heart vyšlo v marci 2013 v nemeckom vydavateľstve Moosicus records a na Slovensku získalo cenu Radio_Heads Awards ako najlepšie jazzové CD tohto roka. Ďalšou výrazovou polohou boli koncerty s americkou dychovou sekciou,  pre ktorú aranžmány napísal skladateľ, dirigent a hráč na saxofón Adrián Harvan. Dychovú sekciu tvorili Michael Patches Stewart na trúbku a Bill Evans resp. Eric Marienthal na tenor saxofón. Od roku 2013 Trio začalo spolupracovať s gitarovou legendou Philipom Catherinom s ktorým v roku 2016 nahralo album Very keen attack. V januári 2017 vydáva album Ad Fontes so Stano Baláž Folk Bandom, ktorý získal cenu verejnosti v súťaži Esprit o najlepšie jazzové CD roku 2017. V roku 2018 koncertuje s americkým tenor saxofonistom Ericom Marienthalom.  V decembri 2019 vychádza album AMC Trio +  s americkou huslistkou Reginou Carter. V súčasnosti AMC Trio dokončilo nahrávanie nového albumu s Randy Breckerom, na ktorom v dvoch skladbách spoluúčinkuje i jeho manželka saxofonistka Ada Rovatti Brecker. Na festivale uvedie kapela väčšiu časť skladieb z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka.
Bob Franceschini – americký jazzový saxofonista, skladateľ a aranžér.  Profesionálne začal hrať ako 17 ročný v kapele Tita Puenteho. V súčasnosti koncertuje po celom svete s Mike Stern Bandom, Willie Colónom, Dennisom Chambersom a Victor Wooden Triom. Každoročne spoluorganizuje s Bobom Reynoldsom a Bobom Hemengerom akciu Inside : Outside Retreat – čo je letný kemp pre hráčov na saxofón. Počas svojej kariéry absolvoval turné s Dave Wecklom, Paul Simonom, Celine Dion, Ricky Martinom, Lionel Ritchiem a Edie Palmierim a zložil a aranžoval hudbu i pre Tower of Power a Victora Wootena. Objavil sa na 80 nahrávkach rôznych interpretov a v roku 2001 nahrával na Grammy nominovaný album Mike Sterna „Voices“. Okrem saxofónu hrá i na klarinet a elektrickú flautu. Je propagátorom náustku Bob Franceschini Maestra, ktorý pre neho vyrobil Rafael Navarro.
Obsadenie:
Peter Adamkovič klavír
Martin Marinčákko ntrabas
Stano Cvanciger bicie nástroje
Samuel Marinčák gitara
Bob Franceschini tenorsaxofón
Predpredaj:
©2009 - 2012 Občianske združenie FORSA, všetky práva vyhradené | Powered by Intas, s.r.o. | Created by CODE2B, s.r.o.